Witamy na stronie Parafii rzymskokatolickiej p.w. Matki Bożej Królowej Aniołów w Brzeźnicy Bychawskiej.

Znajdziesz tutaj podstawowe informacje związane z bieżącym życiem parafii, poznasz jej historię, dowiesz się jak uzyskać kontakt z kancelarią, sprawdzisz bieżące intencje.

Poniżej najświeższe aktualności, kolejne zakładki to co nieco informacji stałych. 

Sukcesywnie będą się też pojawiać kolejne elementy strony,

które pomogą w szerszym zapoznaniu się ze sprawami bieżącymi, ale również i historią parafii. 


 

Ogłoszenia Parafialne 03.08 - 09.08.2020 XVIII Niedziela Zwykła

  1. Serdecznie dziękuję Ks. Kan Gustawowi Sikorze za posługę Słowa i posługę sakramentalną przez dwa dni odpustowe w naszej parafii: wczoraj na cmentarzu i dzisiaj w świątyni. Dziękuję innym kapłanom, którzy przybyli na nasz odpust za obecność i modlitwę.
  2. W dobrej parafii, wśród oddanych Parafian proboszczowi pozostaje tylko dziękować za wszelkie prace wykonane w przygotowaniu do odpustu. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali nasz odpust: panom organiście i kościelnemu, lektorom i ministrantom, dzieciom i młodzieży, paniom i dzieciom, które uporządkowały dróżki różańcowe, paniom, które posprzątały wokół plebanii i kościoła. Dziękuję P. Przemysławowi Gryczanowi za poreperowanie naszego parkanu i dzwonnicy. Dziękuję P. Jolancie Sysiak z mężem za udekorowanie kościoła kwiatami. Dziękuję Paniom z zespołu „Brzeźniczanki” za uświetnienie pieśnią naszej uroczystości i sprzątanie wokół plebanii. Dziękuję naszym strażakom z BB i Berejowa za wszelką okazaną pomoc i uświetnienie naszej uroczystości. Dziękuję P. Witoldowi Miturze za transport ławek i na cmentarz i przed kościół. Dziękuję wszystkim za produkty spożywcze podarowane na odpust. Niech Bóg wszystkim wynagrodzi hojnym błogosławieństwem.
  3. W czwartek wypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. godz. 09:00 i 17:00. Serdecznie zapraszam. Jest to zarazem I czwartek i nasza modlitwa o nowe powołania do służby Bożej w Kosciele. W piątek I piątek m-ca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16:00 do 17:00.
  4. W dniu 14.08 (piątek) w przychodni w Niedźwiadzie będą różne odpłatne badania USG. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  5. Dziękuję za generalne posprzątanie kościoła i ofiarę 200 zł na kwiaty sektorowi 2 z BBKol „od Niedźwiady”. Na sobotę o godz. 08:30 do sprzątania kościoła zapraszam sektor 3 z BBKol „od Niedźwiady”.