1.  

  NIESTETY, W TYM ROKU WSZYSTKIE LITURGIE ZWIĄZANE Z NAJWIĘKSZYMI TAJEMNICAMI NASZEJ WIARY BĘDĘ SPRAWOWAŁ W KOŚCIELE BEZ WAS. TO PRZYKRE, ALE TAK MUSI BYĆ DLA NASZEGO BEZPIECZEŃSTWA. ZAPRASZAM WSZYSTKICH NA ADORACJE CHRYSTUSA UMĘCZONEGO  W CIEMNICY I GROBIE PAŃSKIM. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PO ODEJŚCIU OD GROBU Z NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM WYJDĘ PRZED KOŚCIÓŁ I POBŁOGOSŁAWIĘ PARAFIAN I GOŚCI (zamiast procesji). CAŁĄ NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PO MSZY O 12:00 BĘDZIE MOŻNA INDYWIDUALNIE ADOROWAĆ CHRYSTUSA ZMARTWYCHWSTAŁEGO I OBECNEGO POSRÓD NAS W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE DO GODZ. 21:00. PRZESTRZEGAJMY TYLKO ZASADY, BY BYĆ OD SIEBIE 2 METRY I NIE WIĘCEJ NIŻ 5 OSÓB JEDNOCZEŚNIE W KOŚCIELE.

   

  1. Rozkład Wielkiego Tygodnia w naszej parafii zamieszczony w intencjach mszalnych.
  2. W Wielki Piątek po Liturgii, Krzyż adorujemy przez ukłon lub przyklęknięcie (nie całujemy krzyża!).
  3. W tym roku nie będzie poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny (ojciec rodziny lub osoba najstarsza niech poprowadzi modlitwę przy śniadaniu wielkanocnym, odczytując fragment Ewangelii według św. Jana rozdział 20 wersety od 1 do 9, odmawiając Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga i błogosławieństwo pokarmów). Np.: Pobłogosław Panie ten świąteczny posiłek i spraw abyśmy zawsze żyli Twoją miłością a po śmierci chwalebnie zmartwychwstali Alleluja Alleluja!
  4. Spowiedź będzie po ustaniu epidemii (spowiedź obecnie tylko na wezwanie w niebezpieczeństwie śmierci i dla osób, które zamówiły intencję mszalną).
  5. Na nadchodzące Święta Wielkanocne życzę moim Parafianom i Gościom obfitości łask Bożych i błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Pana. Ufam, że w zjednoczeniu z Chrystusem, przetrwamy ten trudny dla wszystkich czas jeszcze bardziej wzmocnieni i pragnący obecności Boga w naszym życiu.
  6. Przez cały Wielki Post możemy złożyć jałmużnę wielkopostną na rzecz wsparcia dla potrzebujących, którymi zajmuje się Caritas AL. Ofiary te składamy do szkatuł pod chórem.

 1. Serdecznie zapraszam na wielkopostną indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu we wtorki od godz.08:00 do pierwszej Mszy św.
 2. W tym roku poświęcenia palm nie będzie.
 3. Cały Wielki Post możemy złożyć jałmużnę wielkopostną na rzecz wsparcia dla potrzebujących, którymi zajmuje się Caritas AL. Ofiary te składamy do szkatuł pod chórem.