Witamy na stronie Parafii rzymskokatolickiej p.w. Matki Bożej Królowej Aniołów w Brzeźnicy Bychawskiej.

Znajdziesz tutaj podstawowe informacje związane z bieżącym życiem parafii, poznasz jej historię, dowiesz się jak uzyskać kontakt z kancelarią, sprawdzisz bieżące intencje.

Poniżej najświeższe aktualności, kolejne zakładki to co nieco informacji stałych. 

Sukcesywnie będą się też pojawiać kolejne elementy strony,

które pomogą w szerszym zapoznaniu się ze sprawami bieżącymi, ale również i historią parafii. 


 

Previous Next

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego jest trzecim dniem Triduum Paschalnego, a równocześnie pierwszym dniem Pięćdziesiątnicy, przedłużającej paschalną radość Kościoła.

Centralnym wydarzeniem w historii ludzkości i zarazem ośrodkiem zbawczego misterium jest przejście Jezusa z ciemności grobu i śmierci do światła Zmartwychwstania, jakie corocznie celebrujemy w Wigilię Paschalną. Wielkanoc jest zatem nie tyle jednym ze świąt, lecz „świętem świąt”. Celebrowana jest głównie w noc czuwania, a jej kulminację stanowi Msza Zmartwychwstania.

Wierni w tym dniu gromadzą się teraz w pełnym świetle dnia, aby odprawić wielkanocną Eucharystię. Ustawiony na dużym świeczniku płonie paschał, a kościół ustrojony jest kwiatami, zaś biały kolor szat liturgicznych symbolizuje radość. Ten nastrój podkreślają także słowa antyfony na wejście: Zmartwychwstałem i zawsze jestem z Tobą, położyłeś na mnie swą rękę, przedziwna jest Twoja wiedza.