Witamy na stronie Parafii rzymskokatolickiej p.w. Matki Bożej Królowej Aniołów w Brzeźnicy Bychawskiej.

Znajdziesz tutaj podstawowe informacje związane z bieżącym życiem parafii, poznasz jej historię, dowiesz się jak uzyskać kontakt z kancelarią, sprawdzisz bieżące intencje.

Poniżej najświeższe aktualności, kolejne zakładki to co nieco informacji stałych. 

Sukcesywnie będą się też pojawiać kolejne elementy strony,

które pomogą w szerszym zapoznaniu się ze sprawami bieżącymi, ale również i historią parafii. 

 


 

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

Uroczysta Msza św. w czwartek Bożego Ciała, który w tym roku wypadła na 8 czerwca, została odprawiona o godz. 10.00 pod przewodnictwem ks. Grzegorza Warchuła. Po zakończeniu Mszy świętej i wystawieniu Najświętszego Sakramentu z kościoła wyszła procesja, zabezpieczana przez strażaków OSP w Brzeźnicy Bychawskiej, którzy także nieśli baldachim oraz wspólnie z druhami z OSP z Berejowa asystowali w strażackim pododdziale.

Przy dźwiękach dzwonów, ze śpiewem na ustach barwny orszak procesyjny przemierzał trasę do ustawionych, w tych samych miejscach, co w latach poprzednich, czterech ołtarzy, przygotowanych kolejno przez parafian. Obecne były dzieci pierwszokomunijne i dzieci obchodzące I rocznicę Komunii św. ubrane w białe stroje, dziewczynki sypiące wielobarwne kwiaty, chłopcy w komżach nieśli różaniec. Niesiono kościelne chorągwie i feretrony oraz figurę Matki Bożej Fatimskiej. Przy każdym z ołtarzy kapłan czytał fragmenty poszczególnych Ewangelii. Śpiewano suplikacje, hymn "Ciebie Boga wysławiamy", a na zakończenie ksiądz proboszcz pobłogosławił uczestników procesji Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie podziękował za przygotowanie ołtarzy, za udział w procesji i jej uświetnienie przez, strażaków, młodzież, Koła Gospodyń i dzieci.

IMG 9273
IMG 9279
IMG 9280
IMG 9285
IMG 9288
IMG 9290
IMG 9297
IMG 9301
IMG 9317
IMG 9320
IMG 9324
IMG 9327
IMG 9337
IMG 9338
IMG 9347
IMG 9358
IMG 9373
IMG 9375