Witamy na stronie Parafii rzymskokatolickiej p.w. Matki Bożej Królowej Aniołów w Brzeźnicy Bychawskiej.

Znajdziesz tutaj podstawowe informacje związane z bieżącym życiem parafii, poznasz jej historię, dowiesz się jak uzyskać kontakt z kancelarią, sprawdzisz bieżące intencje.

Poniżej najświeższe aktualności, kolejne zakładki to co nieco informacji stałych. 

Sukcesywnie będą się też pojawiać kolejne elementy strony,

które pomogą w szerszym zapoznaniu się ze sprawami bieżącymi, ale również i historią parafii. 

 


 

Turniej Liturgicznej Służby Ołtarza

Po raz kolejny nasi ministranci i lektorzy udowodnili, że piłkarsko są najlepszą parafią w dekanacie zajmując I miejsce w kategorii wiekowej Ministranci i Lektorzy starsi.

W sobotę, 24 marca w hali sportowej  w Czemiernikach rozegrane zostały XIV Mistrzostwa Służby Liturgicznej Archidiecezji Lubelskiej w halową piłkę nożną o Puchar Metropolity Lubelskiego na szczeblu dekanalnym.

Wydarzeniu udział wzięło dziewięć zespołów podzielonych na trzy grupy wiekowe:

  • Ministranci (rocznik 2012-2016)
  • Lektorzy młodsi (rocznik 2008-2011)
  • Lektorzy starsi (rocznik 2003-2007)

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał  ksiądz dziekan Gustaw Sikora oraz ks. Łukasz Włosek

Uczestnicy reprezentowali miejscowości-parafie: Brzeźnica Bychawska, Tarło, Ostrówek, Leszkowice, Suchowola i Czemierniki. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9:00. Mecze odbyły się w atmosferze przyjaźni. W każdej grupie wiekowej za zajęcie miejsc od I do III drużyny zostały obdarowane pucharami i dyplomami. natomiast wszystkie zespoły startujące w zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Finał były bardzo emocjonujący z racji pięknej gry naszych ministrantów. Triumfatorzy będą reprezentować dekanat Czemierniki na tegorocznych XIV Mistrzostwach Archidiecezji Lubelskiej Liturgicznej Służby Ołtarza w halową piłkę nożną o Puchar Metropolity Lubelskiego 13 kwietnia 2024 r.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.