Witamy na stronie Parafii rzymskokatolickiej p.w. Matki Bożej Królowej Aniołów w Brzeźnicy Bychawskiej.

Znajdziesz tutaj podstawowe informacje związane z bieżącym życiem parafii, poznasz jej historię, dowiesz się jak uzyskać kontakt z kancelarią, sprawdzisz bieżące intencje.

Poniżej najświeższe aktualności, kolejne zakładki to co nieco informacji stałych. 

Sukcesywnie będą się też pojawiać kolejne elementy strony,

które pomogą w szerszym zapoznaniu się ze sprawami bieżącymi, ale również i historią parafii. 

 


 

Wielki Piątek

Ceremonię Wielkiego Piątku rozpoczęła Droga Krzyżowa. Wielkopiątkowa liturgia jest pamiątką zwycięstwa odniesionego przez umęczonego i ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa. W tym dniu używa się czerwonych szat liturgicznych symbolizujących miłość zwyciężającą na krzyżu, ale nie odprawia się Mszy świętej. Liturgię rozpoczęła milcząca procesja. Kapłan dokonał aktu prostracji, czyli leżenia krzyżem, co jest znakiem najgłębszej adoracji, uniżenia i pokuty. 


Kolejne elementy nabożeństwa to: Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża, Komunia Święta i przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. W Liturgii Słowa naczelne miejsce zajmuje opis męki Pańskiej w relacji naocznego świadka wydarzeń – świętego Jana Apostoła.
Po modlitwie powszechnej rozpoczyna się druga część liturgii Wielkiego Piątku – Adoracja Krzyża. Odsłonięcie Krzyża następuje w trzech etapach. Po Komunii Świętej nastąpiło przeniesienie w procesji Pana Jezusa do Grobu Pańskiego, a następnie został odmówiony różaniec w intencji pokoju. Potem trwała adoracja przy Grobie Pańskim do godziny 22.00, przy którym wartę pełnili  strażacy z jednostki w Brzeźnicy Bychawskiej i Berejowa.

IMG 6511
IMG 6519
IMG 6521
IMG 6525
IMG 6528
IMG 6529
IMG 6543
IMG 6546
IMG 6556