Witamy na stronie Parafii rzymskokatolickiej p.w. Matki Bożej Królowej Aniołów w Brzeźnicy Bychawskiej.

Znajdziesz tutaj podstawowe informacje związane z bieżącym życiem parafii, poznasz jej historię, dowiesz się jak uzyskać kontakt z kancelarią, sprawdzisz bieżące intencje.

Poniżej najświeższe aktualności, kolejne zakładki to co nieco informacji stałych. 

Sukcesywnie będą się też pojawiać kolejne elementy strony,

które pomogą w szerszym zapoznaniu się ze sprawami bieżącymi, ale również i historią parafii. 


 

Previous Next

100 rocznica odzyskania niepodleglosci

11 listopada 2018 r. obchodziliśmy setną rocznice Odzyskania Niepodległości. Msza św. za Ojczyznę sprawowana była o godz.10:00. W czasie tej Mszy młodzież z naszej szkoły wystawiła sztukę „ Dziady” A. Mickiewicza nawiązującą w swoim wydźwięku literackim do zrywów wolnościowych Polaków.

 O godzinie 12:00 parafianie zebrani przed kościołem, przy naszej tablicy upamiętniającej 100 lecie Odzyskania Niepodległości, wspólnie z całą Polską odśpiewali nasz Hymn Narodowy. W obchodach uczestniczyły poczty sztandarowe wystawione przez Ochotniczą Straż Pożarną w Brzeźnicy Bychawskiej i w Zabielu oraz  przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Brzeźnicy Bychawskiej. Po Mszy o godz.12:00 nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu i Apel Poległych oraz modlitwa różańcowa za nich, a następnie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem dla całej Polski.